טיול בעכו והסביבה – עכו העתיקה, אולמות האבירים, תל עכו ועוד

טיול לעכו העתיקה הוא הזדמנות לגלות עולם מופלא מתחת לפני האדמה ומעליה. עכו היא עיר נמל מהקדומות בעולם והתפרסמה בעיקר הודות לממלכה הצלבנית שהפכה אותה לעיר בירה. ביקור בעכו העתיקה יכלול כניסה לאולמות האבירים, מנהרת הטמפלרים, מוצגים וחזיון שמקימים לתחייה את עולמם של הצלבנים.

לצד זאת תיהנו מהעולם המוסלמי מאז ועד היום הכולל מסגדים כמו מסגד אל ג'זאר שם לפי המסורת נמצאות שערותיו מזקנו של מוחמד, חמאם טורקי בו יש מיצג חווייתי וחאנים דוגמת חאן אל עומדאן. בלב העיר העתיקה נמצא הבזאר, השוק של עכו, שוק ססגוני ומלא שפע.

תל עכו , תל נפוליאון
מסגד אל ג'זאר (צילום: אבנר ירון)

ההיבט היהודי של העיר נמצא בבית כנסת הרמח"ל ומסלול הליכה בעקבות אירועים היסטוריים שהיו שותפים להם גדולי הרוח של היהדות כמו רבי נחמן מברסלב והרמב"ן. מומלץ לקפוץ מחוץ לחומות העיר העתיקה לבית הכנסת התוניסאי אור תורה שמתהדר בפסיפסים רבים המעטרים את כל בית הכנסת בכל קומותיו!

כמובן שלא לוותר על הליכה בטיילת חומות העיר מתקופת המלחמה בין נפוליאון מול התורכים. בתוך החומה עצמה אפילו תמצאו מוזיאון, מוזיאון אוצרות בחומה. מחוץ לעכו העתיקה תמצאו את תל עכו המזוהה כעכו המקראית ממנו תצפיות יפות ומסלולי הליכה קלילים. דמותו של נפוליאון הצרפתי תלווה אתכם כשהיא מתנוססת לצד דגל ישראל.

אתרים נוספים לביקור בעכו והסביבה:

מוזיאון אסירי המחתרות – חוויה מיוחדת להכרות עם בית הכלא הבריטי שלפני הקמת המדינה וסיפור חברי המחתרות.

הגנים הבהאים בעכו – שם קבור הבהאא אולה המקודש לדת הבהאית. זהו המקום הקדוש ביותר עבורם ולאחריו הגנים הבהאים בחיפה.

ניתן לשלב סיור בעכו עם ביקור בראש הנקרה או אתרים ברחבי הגליל המערבי.

לארגון טיול מיוחד בעכו והסביבה צרו קשר כעת!

תותחים על חומות עכו (ד"ר אבישי טייכר,ויקימדיה)
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support