טיול בתבור על קסם, מאגיה וכישוף

כישוף ומאגיה הם מונחים שטומנים בחובם עוצמה ומסתורין.

בכל תרבות בעולם נמצא מחוללי ניסים ומכשפות (ומעניינת העובדה שכישוף יוחס לרוב לנשים..). גם בארצנו לאורך הדורות נודעו עושי ניסים ומחוללי פלאים פגאניים, יהודים ונוצרים. דמויות שהתגברו על חוקי הטבע והלכו על הים, הפכו מים ליין, הורידו גשמים או ניבאו עתידות – אלה רק חלק מהמעשים שיוחסו לאנשי הפלא שחיו כאן.

בטיול הזה ניכנס לעומק של עולם הכישוף והמאגיה כשקלף הקוסם של הטארוט בידינו. נחפש את הקוסם שבתוכנו באזור המדהים של התבור שם התחוללו אירועי פלא מפורסמים. נדבר על ניסים ועל כישוף, על מצרים העתיקה וכישופים פגאניים, מכשפות וציידים, נפגוש בבעלת האוב המקראית ובדמותו הזוהרת של ישו על פסגת הר תבור. נחבר בין קסם ואלכימיה לבין הטבע הסובב וסיפורי ההיסטוריה שתחת רגלינו.

בעיקר נעמיק במשמעות של נס וקסם בחיים לאור השאלות: מהו קסם אמיתי? כיצד מחוללים אותו? מהם העקרונות לפיהם אמור להתרחש קסם? נתייחס גם לסוגיית הכישוף והמאגיה ביהדות ובתרבויות אחרות – אז והיום. וננסה אף אנו לחולל את הקסם שלנו..

איפה נבקר?

  1. עין דור המקראית, נחל הקוסמת
  2. מסלול הליכה בפסגת הר תבור
  3. כנסיית ההשתנות
  4. מוזיאון אומנות ומאגיה
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

צרו קשר לחויה מיוחדת

  בווצאפ: 054-7272418

תוצאת תמונה עבור סמל סלולרי בטלפון: 072-3912020

תמונה קשורהבמייל: shvilimba@gmail.com

תוצאת תמונה עבור לוגו פייסבוקבפייסבוק: שבילים ברוח

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support