טיול בגליל העליון לעולמות הסוד והמסתורין

בכל דת ותרבות רוחנית נוכל למצוא שני רבדים: נגלה ונסתר. חיצוניות ופנימיות. הרובד הגלוי עוסק בחוקים ובכינון הסדר החברתי והאישי והוא מוכוון על פי עקרונות רציונליים. כך היא מערכת המשפט וההלכה. רובד זה מופנה לכולם ללא הבדל. הרובד הנסתר נובע ממקום מיסטי, פנימי, חווייתי ואישי הנוגע במשמעויות שלא מובנות ולא מכוונות לכלל אלא מועברות בסוד רק ליחידים הראויים לכך. כזה הוא הסוד, נמסר בלחישה, לאט לאט..

בגליל העליון, בין הרים גבוהים הקרובים לשמיים, רוחשים סודות ורעיונות נסתרים של דתות מגוונות. אנו נתחקה אחר כמה מהסודות הכמוסים שמהלכים באזור הזה. בטיולנו נבקר במערת המסתור של רבי שמעון בר יוחאי (הרשב"י) אשר לפי המסורת הוריד וחיבר שם את 'הזוהר הקדוש' – הספר העיקרי של המיסטיקה והקבלה היהודית. נשוחח על תקופה רבת תהפוכות בזמן השלטון הרומי בארץ ועל גלגוליה של המיסטיקה היהודית. נבחן את ייחודו של הזוהר ושל רשב"י בשרשרת הארוכה. נסייר בכפר הדרוזי פקיעין ונתוודע לתורת הסוד של הדת הדרוזית המיוחדת אשר מאמיניה פרושים על פני ההרים בארץ ישראל. נגיע לבית הכנסת העתיק שבפקיעין ונפגוש בגרעין היהודי שנותר בכפר עוד מתקופת בית שני! נדבר על סודות של אחרים ושלנו ומה הצורך בהם בעצם ומתי ולמי ראוי לגלות?

איפה נבקר?

  1. פקיעין – הכפר העתיק, בית הכנסת והמעין
  2. מערת רשב"י
  3. תצפית מצפה חרשים

לסיור מיסטי נוסף בגליל : צפת – תקשורים וחזיונות בעיר הקבלה

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

צרו קשר לחויה מיוחדת

  בווצאפ: 054-7272418

תוצאת תמונה עבור סמל סלולרי בטלפון: 072-3912020

תמונה קשורהבמייל: shvilimba@gmail.com

תוצאת תמונה עבור לוגו פייסבוקבפייסבוק: שבילים ברוח

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support