סיור בנווה צדק

קיר המייסדים של נווה צדק – דוד טרטקובר

נווה צדק היא שכונה שכבר עשרים שנה נחשבת ללהיט נדל"ני בגלל הארכיטקטורה המעניינת שלה, מיקומה הנוח ליד הים וההיסטוריה שלה. סיור בנווה צדק לוקח אתכם לכל נקודות המפתח המקומיות שבהן התפתחה למה שהיא היום. תדלגו מעל כל מלכודות התיירים הקלישאתיות ותשמעו את הסיפורים על ראשיתה מפי עופר הר-טוב, מייסד חברת שבילים ברוח, המציעה טיולים בעלי ערך מוסף עם משמעות ותוכן ולא רק מסלולי הליכה. זהו סיור אורבני אבל אחר, מבלי לוותר על הסיפור ההיסטורי והאמוני שלה שעומד בבסיסה.

סיור בנווה צדק מציע לכם את הנושאים הבאים
סמטאות השכונה – בנויות עדיין כמו פעם ולא השתנו מאז, כדי לשמור על צביונה. בהן תוכלו לדמיין את החיים בשכונה בואכה רחוב שבזי והתפתחות השכונות שאחר כך. כפי שהיא היום, נווה צדק ממחישה את החיים בה אז, בתחילת המאה הקודמת ואחר כך.
מתחם הרכבת והתחנה – עוד לפני השחזור היו בה סיפורים היסטוריים רלוונטיים מאוד שכדאי להכיר.
בית שלוש – בית המשפחה של אצולת תל באבי של פעם, בית שנחשב עד היום למוסד לשימור ולמוקד של סיפורים על העיר ועל הדמויות שאכלסו אותה פעם.
מרכז סוזן דלל – סיפור של המרכז שהקימה ותרמה משפחת דלל, מה היה שם קודם, התרשמות מהארכיטקטורה המעניינת שנבחרה למקום זה והאנשים שפוקדים אוו למופעים השונים.
קולנוע עדן – הקולנוע -ראינוע הראשון של תל אביב שמקפל בתוכו סיפורים בסגנון סינמה פרדיסו של פעם.
רחוב שבזי – הרחוב שהפך בעצמו לשכונה צמודה לנווה צדק ובכך משלים אותה על כל היבטיה. היום הוא רחוב מסחרי ותיירותי למדי אבל עדיין רואים בו ייחוד.
סיור מודרך בנווה צדק – לטייל בעיר הישנה
מרתק לבחון את גבולותיה של השכונה הראשונה מחוץ ליפו, שרק אחריה התחיל כל הסיפור התל אביבי לקראת הקמת אחוזת בית הסמוכה. השכונה תהיה החוליה שמקשרת בין העבר להווה עד היום, למעשה. זהו הערש הרעיוני של תל אביב ולכן היא קוסמת לכל כך הרבה אנשים שרוצים לגור בה. כל טיול בתל אביב הישנה גורם לנו להרגיש כמו באירופה, משום ששם החלה התפיסה של העיר העברית הראשונה כעיר קוסמופוליטית ותרבותית. מעניין לראות שם כיצד בנו בתים שקיבלו השראה מאירופה ומה עשו האנשים שחיו בהם. אז עשו לעצמכם טובה והצטרפו אל סיור בנווה צדק.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support